Özgeçmiş

IMG_3021“BEN”

1965 yılı Nisan ayının 1. günü Ankara’nın Mamak İlçesi’ne bağlı Üreğil’inde doğmuşum. Aslen (anne-baba kökeni itibariyle), (daha önce Kars’a bağlı olan) Ardahan İli Göle İlçesi’ndenim. İlkokul ve ortaokulu Ankara-Etimesgut’da okuduktan sonra, ailemin göç etmesi sebebiyle ben de onlarla birlikte 1979 yılında İstanbul’a yerleştim. Liseyi Esenler İbrahim Turhan Lisesi’nde bitirdim. 1982 yılında da İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne kaydımı yaptırdım. Mezun olduktan sonra avukatlığa başladım. Halen mesleğimi serbest avukat olarak idame ettiriyorum.

Lise yıllarımda başlayan edebiyat merakım hâla devam ediyor. Ancak mesleki meşgaleler ve sosyal bir takım çalışmalarım sebebiyle tabii yeterince bu konuya kendimi hasredemediğimi maalesef ben de yakınarak görüyorum.

Üniversite yıllarında başlayan yazı ve dergi çalışmalarımız uzun yıllar devam etti. Hukuk Fakülteli bir avuç yiğit ve fedakâr arkadaşla çıkartmaya başlattığımız TEKLİF DERGİSİ (Hukuk ve Aktüalite ağırlıklıydı) o dönemde çok iyi bir ses getirmişti. Dergimiz tüm Türkiye sathında dağıtılıyor ve satılıyordu. Bu derginin kapanışına kadar yazarlığını ve bir dönem de yazı işleri müdürlüğünü ifa ettim.

Bir çok dernek ve vakfın kurucusu ve/veya yönetim kurulu üyeliğini yaptım.

İKRA (İlim, Kültür ve Rahmet) DERNEĞİ isimli bir derneğin kurucu genel başkanıyım. Derneğin genel başkanlık görevini hasbelkader yürütüyorum. Derneğimizin hali hazırda 4 şube ve temsilciliği bulunmaktadır. Derneğimizin genel ve asıl gayesi “okumak ve okutmak”tır. Tamamen amatör bir ruh ile çalışan derneğimiz bünyesinde halen sistemli ve devamlı olarak kitap okuyan 800’ü aşkın genç, yetişkin ve hanımlardan müteşekkil okurumuz mevcut. Arkadaşlarımızın yaptığı çalışmalar tamamen hasbi ve karşılıksız çalışmalardır.

Derneğimizle –elbette haklı olarak- gurur duyuyorum. Derneğimizde çalışan ve bir şekilde bu derneğin herhangi bir faaliyetine katılan, katkıda bulunan tüm gönüldaşlarımızı çok seviyor ve buradan hepsini selamlıyor, hürmetler ediyorum. Çünkü bu arkadaşların/kardeşlerin hepsi tamamen ve sadece Allah için çalışmaktadırlar. Derneğimiz bünyesinde çalışan bir tek kardeşimizin, en ufak bir maddî kaygısı, şahsî ihtirası yoktur, en azından ben şimdiye kadar böylesine rastlamadım. Zaten “acaba bu arkadaş onun için mi geliyor?” diye az da olsa tereddüt ettiğimiz kimi insanlar zamanla kendileri çekip gittiler. Çünkü derneğimizde mevki, makam, mansıp ve/veya herhangi bir maddi getiriye sahip olmak mümkün değil. Adeta –bilemiyorum abartıyor muyum ama- sahabe nesli gibi bir çalışma usulümüz var. Yani sadece ve yalnızca Allah için çalışmak, Allah’a çalışmak.

Derneğimizle gurur duyuyorum çünkü, derneğimiz Türkiye’de maalesef ilk ve tektir! Maalesef diyorum, çünkü, bizler “kitaplı” ve ilk emir olarak “oku” hitabına muhatap bir ümmet olmamıza rağmen maalesef okumuyor, okutmuyoruz. Bu sebeple de üzülerek belirtiyorum ki şimdilik “tek”iz.

Elhamdülillah evliyim. Türkiye’de yaşayan 4, yurt dışında yaşayan 3 olmak üzere toplam 7 yavrum var.

İşbu site vasıtasıyla da, başka yerlerde yapamadığım/yazamadığım bazı duygu ve düşünceleri, güzellikleri, enteresan olayları sizlerle paylaşmak istiyorum. Elbette ben de sizler gibi insanım! Bu sebeple de yanılma ihtimalim her zaman var ve mümkün. Dolayısıyla yanıldığım noktalarda bendenizi ikaz ve ihtar eylemeniz bir insanlık ve Müslümanlık borcudur diye düşünüyorum.

Sitem/iz’de yazmak, yayınlamak istediğiniz güzellikler olursa gönderiniz. Mümkün olursa paylaşırız. Sevinirim.

Okumayı ve paylaşmayı seviyorum. Hürmetler ediyorum.

Emin ATALAY

Özgeçmiş” üzerinde 56 yorum

  • Abdullah kardeşim teşekkürler. Hayırlar seninle olsun. Yine öncelik ve incelik hususunda tek olduğunu gösterdin. Selam ve hürmetle…

 1. “İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır” Hadis-i Şerif mucibince gayret sarfettiğiniz hayatınızda, Rabbim sizleri insanların en hayırlılarından eyler, inşallah.

 2. Emre Bey kardeşim teşekkürler! Sen de biliyorsun ki, önce Allah sonra da sen olmasan ben bu siteye bir çivi bile çakamazdım. Hürmet ve selamla… Rabbim seninle olsun

 3. Amin.. Ancak siz de benden daha iyi biliyorsunuz ki, her ne kadar bir işe başlamayı işi bitirmenin yarısı saysalar da, işi idame ettirebilmek işin fayda doğurması ve kemale ermesi sonucu doğurabilecektir. Adınız gibi “Emin”im ki; istikamet ve istikrar üzere olacağınıza şüphem yok. 🙂

 4. Amcam açılışa yetişemedim ancak gelebildim siteni ziyarete hayırlı uğurlu olsun,paylaşımlarının devamı dileklerimle , saygılar…

 5. sevgili emin ağabeyiciğim site kirliliğiğnin çok olduğu bir dönemde bizlere böyle güzel bir sitede sizin gibi güzel insanlarla muhabbet ortamı sağladığınız için sizlere çok teşekkür ediyorum

  • Güzel düşünüp güzel gördüğünüz için ben teşekkür ediyorum.

 6. öncelikle siteniz hayırlı olsun emin ağabeyimiz. ama emre abinin patronuna yağ çektiğini sezdim biraz onu söyliyim dedim.

 7. Selamlar,
  Hayırlı olsun. Bu site de güzelliklerin ve doğruların palaşılmasında, yanlışların giderilmesinde önemli bir misyona sahip olur inşallah.

 8. Sanırım 1987 yılıydı. Uludağ Üniversitesinde ilk yılımda, üniversitenin bir wc kapısında (ömrümce unutamayacağım) şu yazıyı okumuştum;
  “İnsanların içinde, insanlığa hasret yaşıyoruz…”

  Yıl 2009 oldu ama insanlığa hasret kalışımızda değişen hiç bir şey yok maalesef…

  Bu konuda yapılabilicek şeylerden bir tanesi de; internetin kirlenmiş ortamında paylaşılası güzelliklerin arttırılması… Bu uğurda düzenli olarak maillerini aldığım, her hafta bir SMS’ini cebimde bulduğum güzel ağabeyimin bir adım daha atarak kişisel sitesinin yayına geçtiğini görmekten açıkca çok mutlu oldum.

  Rabbim gayretinizi arttırsın, emeklerinizi boşa çıkarmasın inş.

  Binler Selam ile…

  • Allah senden razı olsun Ferhat Bey kardeşim. Senin bu destek ve duan oldukça ben SENİNLE ne dağlar delerim daha…

 9. sayın genel başkanım.siten hayırlı olsun hayırlar getirsin inşaallah.selam dua ile

 10. S.A. Sitenizin hayırlı olmasını diliyorum.
  Umarım sitenizden bir daire sahibi oluruz, inşallah:)))
  Güzellikleri paylaşmak dişeği ile.
  NOT: İlk iş olarak insanların bilinçlenmesi açısından yeni “titancıları” geniş bir şekilde konu edinirsiniz inş. Adamlar derslerini iyi çalışıyor ve ikna etmek için türlü yollar deneniyor. Gerekli tertibatı alın / alalım.
  Saygılar.

  • İnşaallah. Vakit olursa yazacağım, yaptığım bir çalışma var elimde…

 11. SELAMÜNALEYKÜM
  Siteniz hayırlı olsun . Hayırlara vesile olsun. Allah emeklerinizi boşa çıkarmasın inşaallah.

 12. Emin Bey ALLAH yardımcınız olsun meşguliyetlerinizi bizzat ben herkesten daha iyi biliyorum .Hayırda çalışmak hayırda yorulmak insanı daima güçlü ve zinde tutar biz bunun örneğini sizde görüyor ve örnek alıyoruz .ALLAHa emanet olun.RABBim yardımcınız olsun zamanınızı ve işlerinizi bereketlendirsin.Sitemiz hayırlara vesile olsun inş.

  • Vay hatun kişi, sevgili ve kıymetli hanımım… Senin sesini buralarda da duymak ne güzel. Allah seni başımızdan eksik etmesin. Şifahi dua ve desteklerine bu sefer de yazılı dualarını eklemişsin. Ne diyeyim.. Allah senden razı olsun, muhabbetim/iz daim olsun. Hürmetle…

 13. Keyifle izliyorum, izleyeceğim.
  Söylenecek sözü olan ve hayatı üreterek yaşayan olmak ne hoş. Kalbî tebrik ve muhabbet ile…

  • Şâdi Abiciğim Allah dünyanı da ahiretini de şâd eyleye… Seni keyiflendirdi isem ne mutlu bana. Bilmukabele muhabbet ve hürmetlerimi ilettiğimi hassaten bilmeni isterim.

 14. Hürmetle Emin Abi,

  İstanbulda hala site yapacak boş ve ucuz yer var saikiyle hareket edip “yeşil dokuya” zarar vermeden yemyeşil bir site yapmışsın ellerine sağlık. ÜZerine taş koyanlar da bu dokuyu bozmazlarsa güzellikle devam eder inşallah… Kaçak kat çıkacak müteaahhitlere sakın göz açtırmayasın :)))
  Selam ve dua ile..

  • Güzel Ali kardeşim teşekkür ederim. Senin de işbu siteye desteklerini bekliyorum. Hürmetle…

 15. Emin abi !
  Blog mılog ama güzel olmuş sitecaazınız…
  Hayırlı olsun…
  Bu da benim yorumum olsun 🙂

  • Hayri’ciğim Allah, isminle müsemma olarak sana hayırlar versin, seni hayırlarda daim etsin, hayır yarışında ilk sıralarda görünesin. Blog mlog olacak tabii ki kardeşim. Biz senin gibi hem avukatlık hem de bilgisayar kurtluğu yapmayı beceremedik ki… Bu kadar da olsun yani değil mi? Hürmet ve muhabbetle…

 16. Teklif dergisi. unutulmaz hatıralar bıraktı hepimizde,
  Keşke tekrar çıksa, canlandırılsa.
  Bu arada Afyonkarahisar’a beklerim üstadım,
  Allah’a emanet ol
  Turgay ŞAHİN

  • Turgay Bey kardeşim, sesinizi uzaktan ve uzun zamandan sonra da olsa duymak ne güzel. Sizin gibi güzel insanlarla görüşüp yazışmaya vesile olacaksa diyorum, ben bu “siteyi” daha önce niye kurmadım sanki? İstanbul’da arsa mı yoktu? 🙂 Karahisar’a da geliriz İnşaallah, seni mi kıracağız.

 17. Hayırlı olsun, Allah mübarek kılsın….. Güzellikler ve faydalar getirsin…..

  • Ahmet Bey kardeşim teşekkür ederim. Güzellikler ve faydalar birlikte ve elele gelirse daha bereketli olacağına inanıyorum. Hürmet ve muhabbetler baki…

 18. EMİN AMCACIM ÇOK GÜZEL OLMUŞ SİTEN HAYIRLI OLSUN

  • Güzel kızım teşekkür ederim. Ben sitenin güzel olduğunu zannediyorum ama, bakıyorum senin kadar güzel olamamış… Böyle olması da lazım tabii… Çünkü birisi Allah, diğeri ise kul yapısı…

 19. allah için sevdiğim güzel insan nice hayırlı işlerde öncü olduğunu bizzat yakınen biliyorum.inşallah yeni açtığın bu sayfada güzelliklerle dolup taşar.

  • Yakup Abicim, canım dostum. Hayırda hep birlikte değil miyiz? Niçin sadece “sen” diyorsun. Birlikte… birlikte… Böylesi daha güzel ve daha doğru. Hürmet ve muhabbetle…

 20. İstanbul’un boş ve verimsiz bir arsasında kurduğunuz bu güzel site hayırlı-uğurlu olsun. Sizin hiç bir çalışmanız hayırsız değildir. çalışmanızı Allah rızası İçin yapıyorsunuz. Bunda hiç şüphem yok. Allah siz ve sizin gibileri başımızdan eksik etmesin.
  Sitenizin dış cephesine yaptığınız Boya göze çok güzel Hitap ediyor. İçerikte güzel. bu da sitenize olan talibi artıracak ve kısa bir sürede bu sektörde söz sahibi olacağınızın bir göztwrgesidir. Allah bu yolda yar ve yardımcınız olsun.

  • Feyyaz teşekkür ederim, seni seviyorum, destek ve katkılarının daimi olmasını Rabbimden niyaz ediyorum.

 21. Emin hocam yaptığınız bu çalışmadan dolayı sizi kutlarım çalışmalarınızda muafakiyeti yüce Rabbimden dilerim!
  SAYGILARIMLA M.MÜCAHİT

  • Mücahit… Yiğit delikanlı Allah seni isminle müsemma kılsın. Öyle iyi ol ki, babandan daha yiğit ve çalışkan ol…

 22. Güzel, değerli dost; seni aileni ve bütün Müminleri ALLAH’a emanet ederim.
  İnşaallah ALLAH, ideallerimizin gerçekleştiği günü görmeyi bize nasip eder.. Bize, olmazsa çocuklarımıza nasip eder.
  ALLAH, Hakk yolundaki emeklerini zayii etmez.
  Bir de şu bizim gazetemize “Çamlıca Vadisi” link versen sitende…

 23. Emin bey, siteniz hayırlı olsun. İnşallah Rabbim hayırlı hizmetler yapmayı nasip eder. Bilal AŞIK…

 24. S.a hocam eline gönlune saglık seni her zaman taktir etmiş ve seni tanıdigim için gurur duyum hep imrendigim kişlerdensin biri sin ALLAH CC SENDEN ve senni sevnelerden razı olsun umarim rabim bu calişlarını kat kat fazalsıyla mukafatladırır senii ve arkadaşlarını gercekten örnek bir calişma her yerde soylerimm .. rabim sizi hiç bırakmasınn hep sizle olsunn ..

  • Yasin bey kardeşim Allah Senden de gani gani razı olsun… Allah beni dostların zannettiği/ bildiği gibi yapsın inşaallah

 25. Selamün Aleyküm,

  Emin kardeş, seni “emin” biliyoruz.

  ‘Söz ola kese savaşı
  Söz ola kestire başı*
  Sez ola ağulu aşı,
  Yağ ile baş ede bir söz’, diyen Yunus var iken,

  “Ne söyleyim? Söz olur, ne söylesem
  Can o canandan geçer yar yad olur,
  Ne söyleyim? Ne söylesem, söz olur” diyor başka bir şair

  Sözlerinizi izliyoruz, izleyenlerin beğenisiyle haberdar olduğumuzdan bizde beğeniyoruz, tavsiye ediyoruz.

  Mevlam yar ve yardımcınız olsun!

  ilgilisine not * yara

  Sezai Çiçek (Sezai Kardeşim seni seviyorum, Allah senden razı olsun. Teşekkürler…)

 26. SELAMÜN ALEYKÜM DEĞERLİ BAŞKANIM. Öncelikle yapmış olduğun hizmetin ne kadar güzel ne kadar faydalı olduğunu bizler hayatın dış penceresindende çok iyi anlıyoruz.yapmış olduğun işin hem bu dünyada ekin olarak ekilmesine sebeb oluyor sonra inşalalh bu ekin ahirrettete karşımıza çıkaçak.ne güzel amellere vesile olmak ne güzel hayra vesile olamak sen insanları hem Allahın dinine islama peygamberimiz s.a.vlemin yoluna sünnetine Allahın yüce kitabı kurana yaklaştırman ne kadar güzel senden ve sevenlerinden ALLAH razı olsun. AKLIN GIDASI İLİM VE TEFEKKÜR.KALBİN GIDASI İMAN VE TEZEKKÜRDÜR.Saygılarımla (Metin Bey kardeşim, teşekkür ve saygı bizden. Hürmet ve muhabbetlerimi sunuyorum. Emin Atalay)

 27. Saygıdeğer Ağabeyim,

  Bu hitabı yerli yerinde kullandığımı belirterek bir ricada bulunmak istiyorum;
  Geçirdiğiniz kaza sonrasında evinize yaptım bir ziyaret esnasında, (inci taneleri gibi süzülen göz yaşlarıyla) “kardeş bu zaman zarfında en çok secde edebilmeyi özledim” demiştiniz. Sanırım 7 aya yakın süren, inzivavari bir zaman geçirdiniz. Bu zaman zarfında tefekkür için bol vaktiniz olduğunu düşünüyorum. Bu süreç içerisinde kaza ve sonrasında yaşadıklarınızın size kattıkları konusunu, kısa da olsa (ki hiç kısa olmasını arzu etmiyorum ama) bizlerle paylaşabilirseniz memnun olacağımızı bilmenizi istedim. Tabiki karar sizin.

  Rabbimden sağlık, sıhhat, afiyet ve muvaffakiyetler diliyorum…

 28. selamun aleyküm güzel abim. sanal ortamda araştırma sonrasında önce dünyabizim sitesindeki ropörtaja ve devamında sitenize ulaştım. hasılı kelam, isteğim değil özel ricam şudur. eski bir radyo-tv spikeri ve aynı zamanda amatör islami sanatçı olarak tek amacım, 2000 yılı öncesi piyasaya çıkan isimleri unutulmuş sanatçıları ve daha çok dava içerikli albümlerini, kulaklara tekrar duyurmaktır. bu minvalde “ALLAH DEDİM YÜRÜDÜM” adlı albümüne ulaşmamıza yardımcı olmanızı gönülden temenni ediyorum. Lütfen herkesin yaptığı gibi ilgisiz kalmayınız. Elinizde yoksa eğer, mutlaka beraber çalıştığınız gönlü güzel arkadaşlarınızın elinde olacağı kanısında olarak bizlere bu noktada yardımcı olacağınızı ümid ediyoruz. Tüm güzellikleri yaratan en güzele emanetsiniz.

 29. EMİN ABİ NASILSIN BEN TURAN SİTENİ DEVAMLI TAKİP ETMEKTEYİM ÇOK GÜZEL PAYLASIMLAR VE YAZILAR BULUYORUM.EMEĞİNİZE SAĞLIK NİCE GÜZEL GÜNLERE KAVUŞMAK DİLEĞİYLE.HERKESE SELAM EDER BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLERİM.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s