BEN FETHULLAH GÜLEN VE EKİBİNE NE DEDİM Kİ? (2)” üzerinde 2 yorum

 1. Emin abi,

  Bence, Filistine giden gemiyi uğurlayanlar arasında da efendimiz s.a.v in vardı, bahse konu cemaatin güzel işlerini takdir edenlerin arasında da O (s.a.v) vardır.

  Siz bir yazı yazdınız, üstüne yorumlar yapıldı, 2. yazıyı yazdınız yine yorumlar gelecektir. Benim dikkatini çekmek istediğim husus şu:

  Yorum yapan ve yapılan adeta cımbızla çekerek aldığı 1-2 kelimeden veya cümleden yola çıkarak, o kelime ve cümlenin sahibine, bir yıgın şey söylüyor. Bu da başka gereksiz tartışmalara yol açıyor.

  Bence daha toparlayıcı, daha uhuvveti ve işbirlğini artırıcı yönde cevap yazsanız , gereksiz başka tartışmaların yanlış anlaşılmaların önüne geçmiş olursunuz.

  Sonuçta sizin yazdıgınız ve yorumcuların yorumları , bir çok yönüyle, tabiri yerindeyse, kaş yapayım derken, göz çıkaran nevinden unsurlar içerebilir. Sonuçta Allah kelamı değilki kulların ifadeleri tam doğru olsun. İfadeler eksik ve yanlış anlaşılmaya müsait olabilir.

  Mutaplarınızın, art niyetli olmadıgını veya müslümanlar arasına nifak tohumları eken, ayrılıkları körükleyen münafıklardan olmadıgını, farzersek, farklı cemaat ve grupların muhipleri, kendi tariklerine olan sevgilerinden dolayı, yada bulundukların yoldan yeterince istifade edememelerinin ürünü olan, cümeler sarfedebilirler. Bunu böyle değerlendirmek lazım.

  Sizi tanımasak sizi hocaefendi düşmanı, eğer Hocaefendiyi dinlememiş ,okumamış olsak, yorum yapan muhibbine bakarak, “BEN” ler yetiştiren birisi zannedebilirdik.

  Bence bir yolunu bulup, hocanın talebelerinden birilerini çağırarak, bu soruları onlara sormak veya hoca efendiye iletilmek üzere iletmek, sonrada cevapları dinlemek lazım. Bu okadar zor olmasa gerek. Daha önce bu konuda teşebbüs olmuş ve diyaloga geçilmediyse, bu dialog yapmanın ısrarı yapılmalı.

  En sonunda da elele verip sayısız gemiyi Filsitien göndermek üzere Bülent Yıldırım abiyi aramak lazım elbet. 🙂

  Allah’a emanet olsun, sizi seviyoruz.

  (Allah Razı olsun, Allah da sizi sevsin. Emin ATalay)

 2. Selamun aleyküm,

  Öncelikle bu güzel paylaşımı bize pay ettiği için Emin Bey’ e teşekkür ederim.Gülen ve hareketinin yaptığı güzel şeylere her müslüman gibi alkışlarım.Ama hatalarınıda görmezden gelemem.Çünkü ben müslümanım,müslüman olmam hasebiyle taşıdığım misyonun farkında olarak adaletli olmak durumundayım.Emin Bey’in yazısının her noktasında bu adalet ruhunun izlerine rastlayabilirsiniz.Bu cemaatin içinde bulunmuş çeşitli sebeplerle yollarımı ayırmış biri olarak,savunma mekanizmaların neden bu kadar körü körüne olduğunu anlayabiliyorum.Her şey Hak hatırına ve onun rızasını gözeterek hareket edebilmek temennisiyle.Hayırlı akşamlar…
  (Mehmet Beydemir Bey Kardeşim, hakşinas ve adil tavrınız için teşekkürler ediyor, duyarlılığınız ve hassasiyetiniz için hürmetlerimi beyan ediyorum. Emin Atalay)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s