NE OLACAK BU MİLLİ GAZETE’NİN HALİ !?” üzerinde 4 yorum

 1. s.a.
  Öncelikle eleştirilerinizin çoğuna katıldığımı belirteyim. Hatta bence eksik kalmışlar. Sizin yerinizde olsam mizanpajdan başlardım. Seçilen resimlerin kötülüğünden, sayfa tasarımlarının aksaklıklarından da bahsedebilirsiniz.
  Size bir itiraz olarak değil ama durum tesbiti olarak şunu belirtmek istiyorum. Aynı şeyi mesela Zaman gazetesi de bizim için yapıyor. Diğerlerinden değil ama Müslüman olma iddiasında (eğer öyle bir iddiaları varsa) olan bir gazeteden, en azından sadece “haber” olarak bazı aktivitelerimizi yayınlamalarını beklerdim.
  Uzun süredir Zaman okumuyorum. Taa bizim meşhur Çağlayan mitingini haber dahi yapmadıkları günden beri. Hatta bunun sebebini o zamanki genel yayın yönetmenlerine de (sanırım Hüseyin Gülerce idi, emin değilim) mail ile sormuştum, ama tabii ki cevap gelmedi.
  Muhtemelen bu tip mevzuularda hassas biri olarak siz de farkındasınızdır ama ben de bir hatırlatayım dedim.
  vesselam.

  • Murat Bey (İsminizin böyle olduğunu zannediyorum), eleştiri ve hatırlatmalarınız için teşekkürler. Ne güzel; hata ve eksikleri bildiren, bildirirken sövüp saymayan, köpürüp apırmayan ve ama hidayeti/doğruyu gösteren dostların olması…
   Murat Bey, hassasiyetinizi anlıyor ve paylaşıyorum. Bahsettiğiniz konuya ilaç olur mu bilemiyorum ama, bu konuyla ilgili olarak yine aynı site’mde yer alan “Hamdolsun Andıçları Verene” isimli yazımıza bakabilirsiniz.
   Dostça ve kardeşçe eleştiri ve klavuzluklarınıza her zaman açık olduğumu belirterek sizi Allah’a emanet ediyorum. Emin Atalay

 2. s.a.
  Emin bey,
  Bahsettiğiniz yazınızı okudum ve bu kadar süredir Zaman okumadığım ya da STV izlemediğim için aslında hiçbir kaybım olmadığını (bilakis sinir sistemim için iyi bir şey yapmış olduğumu) anladım. Zira kendilerinden beklenen ne varsa yapmışlar gibi görünüyor. Ama sizin gibi okuyan şahısların olması güzel -ki bu tesbitler yapılabilsin.

  Ancak yazınıza bir eleştiri yapmak istiyorum. “Andıçların çoğalmasını isterim” demişsiniz. Halbuki (tabi en doğrusunu Allah bilir ama) bu tip belgeler zaman içinde bahis mevzuu grubun silkinip kendine gelmesi yerine onları iyice uyutacak ve puan kazandıracak gibime geliyor. Bunun doğal sonucu olarak da “bakın bunca zamandır doğruyu yapmışız” diyeceklerdir.

  Şu yanlış anlaşılmasın.. Diğer mevzuları bir kenara bıraksak bile “ben Müslümanım” diyen bir gruba, körü körüne karşıt değilim. Yani, ben iyiyim “diğerleri” kötü demiyorum (sizin tesbit ettiğiniz üzere “onlar” bu şekilde düşünseler bile). Beri yandan kimsenin niyetini okuyamam, bilerek mi bilmeyerek mi hareket ettiğini de anlayamam. Ancak müslüman zahire göre hükmedecekse, zahir de adı üzerinde ortadadır, ben de ona göre hüküm vermek durumundayım. Ne yazık ki şu sıralar bu hükmüm Çevik Bir’le tezat teşkil ediyor..

  vesselam..

  Murat

 3. dogru soyluyon be hocam, bız bunları yıllardır soyler dururuz. amma velakın mıllı gazetenın yonetıcı kadrosu bunu bır turlu dıkkate almaz ve gorezlıkten gelır sıkayetlerımızı, dıleklerımızı, tavsıyelerımızı elestırılerımızı hem telefonla hemde yuzyuze yapar dururuz. ve yorulduk bıktık he hallerı varsa gorsunler demeye basladık cunku artık yapacagımız bır sey yok sende guzel ıfade etmıssın ınsaalah bır ders cıkarırlar selam ve duayla kalaın. enteresan bu yayın polıtıkası ıyı dıyenlerle bır seyler ters gıdıyor dıyenlerı nıye karsılastırmazlar bılemıyorum.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s