HAMDOLSUN ANDIÇLARI VERENE !” üzerinde 13 yorum

 1. “HAMDOLSUN ANDIÇLARI VERENE!” YAZISI-1

  Selamun aleyküm değerli Emin Bey,

  Hz.Allah ‘ın verdiği musibetlerin ve ödüllerin elbet hikmetleride vardır, dünya imtihanındaki sınavlardan olma yanıda vardır. Bu açıdan attğınız başlık güzel bir başlık.

  Yazınıza konu hoca efendi ve cemaatinin tutum ve davranışlarıyla ilgili olarak eleştirilerinizi okudum. Bir bütün olarak bakıldıgında, bahse konu cemaat hakkında

  1-Sanki ilk defa bu tip bir tertiple karşı karşıya kaldığı,

  2-Daha başka gruplara uygulanan bu tip tertiplere sesssizken, ancak kendilerine yapıldığında seslerinin çıktığı,

  3- Hoca efendi ve cemaatinin sizinde uzaktan yakından alakanız olan, özelliklede 28 şubat mağduru partinin lideri hakkında, kendilerine yakışmayacak şekilde konuşmaları veya tutumları olduğu,

  4- Cemaate ait yayın organlarının, münafıkların haberlerine itibar edip, kartel medyası gibi, diğer islami grup ve şahıslar hakkında iftira boyutunda haber yaptığı anlaşılıyor.

  5- Yazınızda hoca ve cemaatinin, eleştirdiğiniz söylem ve davranışlarından dolayı dindarlara buz kestiren şubat soğuklarına, bilemeyerek de olsa katkısı olduğu, en azından özelliklede mağdur partinin taraftarlarını partiden soğutarak partiye zarar verdiği

  Sonuçlarını çıkardım. Yada anladığım o öyle diyelim. Ne Hocanın avukatı, ne de cemaatin avukatı değilim. Haklı oldugunuz noktalar olmakla beraber, hatalı tespitleriniz ve yargılarınız oldugunu buradan söylemek isterim. Bu tenkitlerimi kısa kısa notlar olarak burada yazacağım. Şuan daha uzatmamak için burda kesiyorum.

  • Allah C.c. hatalarımızı gösterenlerden razı olsun ve onlara da “hakk için” hatalarını gösteren dostlar nasip etsin.

 2. “HAMDOLSUN ANDIÇLARI VERENE!” YAZISI-3

  2-Daha başka gruplara uygulanan bu tip tertiplere sessizken, ancak kendilerine yapıldığında seslerinin çıktığı iddiası:

  Cemaatin yayın organlarını açtıgınızda, hak yoldaki çeşitli gruplara hatta ve hatta, hocaefendinin eleştirdiği söylenen siyasi partiyi, o partini vekilleriin, sevelerini ve bunların faaliyetleri hakkında savunan, bir çok haberi çok rahatlıkla bulabilirsiniz. Müslümanları karalayıcı iftira dolu bir çok haberin aslını onlar sayesinde öğrendik. Bu tip 100 tane iftira haberi yapılmışsa, kaçtanesinin aslnın milli gazeteden öğrendik, kaç tanesini diğer grupların yayınlarında öğrendik. Şimdi bunun adı sessiz kalmakmıdır.
  VA ESEFA..VA ESEFA..

  3-Hoca efendi ve cemaatinin sizin de uzaktan yakından alakanız olan, özelliklede 28 şubat mağduru partinin lideri hakkında, kendilerine yakışmayacak şekilde konuşmaları veya tutumları olduğu iddası:

  Bence de hocaefendi kelimelerini daha dikkatli seçebilirdi o programda. Oy verdiğimiz parti, “bizden” olmayanları”PATATES DİNİN” den ilan edip bizlere “VA ESEFA..VA ESEFA” çektirirken, Hocaefendinin Tv ‘ye çıkıp “ruhen ısınamadığını” mealindeki beyanlarına gerek yoktu.

  • 2. ve 3. konuda belirttiğiniz hususlara katılmıyorum ve yazımda “öyle” yani Erbakan veya Erbakan’ın herhangi bir partisi ya da Milli Gazete’yi savunuyorum gibi bir duruma hiçbir zaman düşmediğimi zannediyorum. en azından savunur bir durumu hiç arzulamadım. Çünkü yazımı amaç ve sebebi falanca grup, parti veya cemaati eleştirip, bunun karşısında falanca grup, parti veya cemaati savunmak, övmek değildi. Buna rağmen öyle bir anlam çıkmışsa, bundan dolayı tövbe istiğfar ediyor yanlış anlamaya mahal verdiğim için de özür ve af diliyorum. Ancak şunu da unutmamalıyız; bir tarafı eleştirmek ille de diğer tarafı tutmak manasına gelmez, böyle anlamak da ayrı bir yanlış demektir.

 3. “HAMDOLSUN ANDIÇLARI VERENE!” YAZISI-4

  – Yazınızda hoca ve cemaatinin, eleştirdiğiniz söylem ve davranışlarından dolayı dindarlara buz kestiren şubat soğuklarına, bilemeyerek de olsa katkısı olduğu, en azından özelliklede mağdur partinin taraftarlarını partiden soğutarak partiye zarar verdiği iddiası:

  El hak doğru, o beyanların partinin oy verenleri üzerinde olsumsuz tesiri olmuştur. Hoca ve camaatinin tavrının partini oyları üzerinde böyle bir etkisi var diye düşündü madem devam edelim.
  %21,58 den %15,9 gibi bir oy oranına düşen Partini kaybettiği oya bakarsak, demekki cemaatin hatırı saylır bir bölümü oyları gidip partiye veriyormuş.
  ŞUBAT mağduru bir partiye ZARAR vermekle suçlamırken, “NURCULAR SEVMEZ” onları suçlamaları yapılırken, milli gazetede “AMERİKAN AJANI, KENDİNİ HALİFE ZANNETİĞİ,bu halifenin akidesinin bozuk olduğu….” suçalamalarıan maruz kalırken, sevenleri gidip oyları o partiye veriyorlarmış. Bence bu durumu “VA ESEFA” ile ifade etmek yetersiz kalacaktır.

  • Subhanallah. Allah c.c. hiç kimseyi “yanlış anlaşılmak” ve “söylemediği şeyler üzerinden yargılanmak” gibi bir yanlışlık ve belaya mübtela etmesin. Muhterem; ben yazımda sizin söylediğiniz hususları söylemediğim gibi ne Milli Gazete ve ne de Erbakan veya ekibini savunmadım ki… Böyle iken bunları bana niye iletiyorsunuz. Varsa yazımda bir yanlış bunları iletin. Başkasının söylediği şeyi bana niye mal ediyor, beni eleştirmek için bunlara atıfta bulunuyorsunuz. Bu eleştiri edebine hiç mi hiç uymaz. Lütfen beni benim yazımla eleştirin. Bu halde size minnettar kalırım.

 4. “HAMDOLSUN ANDIÇLARI VERENE!” YAZISI-5

  Sevenlerinin “ELEŞTRİLEMEZ” hale getirdiği ELEŞTİRİLEBİLEN(aynı tehlike Hocaefendinin sevenleri içinde geçerli), Erbakan Hocamızı sevdik, saydık, halen muhabebet hislerimizi korumaktayız.

  ERBAKAN hocamızın sevenlerinin kitaplarını elinden düşürmediği üstad NECİP FAZIL ‘ın sözlerini de okumaktan, bilmek zarar gelmez.(http://www.necipfazil.com/erbakan.htm)

  Bu araya bir özet alıp koyacaktım, gönlüğm elvermedi.Şair dili keskin oluyor haliyle. Üzülmesin kimse. İsteyen gdip verdiğim linkten açıp okur.

  Hocanın sevenleri okudu da ne oldu. Bizim gibi,o programdan sonra bile bütün bunları bir kenara bıraktık Yeri geldi gittik verdik oyumuzu.

 5. Yaznıza göre, daah önceleri sesleri çıkmayan bu insanlar, İLK DEFA kendileri çirkin tertiplere
  muhatap olunca, va yayagarı koparmışlar demekki.

  Eskiden beri, Ne zaman MEGEKA toplansa, yıldız paşacıkların koltuklarını altında, bir yıgın isithbarat raporları olsa, suçlayı açılamalar, bildirler yayınlansa, bu cemaatin adını geçmediği bir durum pek görmmedi. Hatta eğer fethulla gülen Hoca yalancı değilse “50-60 kez” bu tip teriplerler, daha fazlasıyla karşı karşıya kalmış.

  Sevgili Emin abi, zürriyetsiz gastenin iftiralarına hedef olmuş, boy boy fotoğrafı basoılmış birisi olarak siz olsun böyle söylemeyin. Başınıza gelenden haberi olmayanlar bundan haberi olmaamışsa, bu kimin kabahati.

  CUMANIZI HAYIRLI OLSUN,
  HZ.ALLAH TÜM MÜSLÜMANLARA BİRLİK VE BERABERLİK NASİP ETSİN. “SEN ŞÖYLE YAPTIN, BEN BÖYLE YAPTIM”, EĞER VARSA BİRBİRİMİZİN GÜNAHLARINI FAŞ ETMENİN ANCAK ŞEYTAN VE AVANESİNİN İŞİNE YARAMAKTA. GEÇMİŞTE VARSADA BİR HATA, BUNUN HATA SAHİBİNİN YÜZÜNE VURMANIN, KİME NE FAYDASI VAR. SONUÇTA HERKES YAPTILARININ HESABINI VERECEK.

  EĞER KIRIDIMSA HAKKINIZI HELAL EDİNİZ.BU TÜR TARTIŞMALAR ÇOK ÜZÜLDÜĞÜM İÇİN YAZDIM.

  • Sondan başlayayım: Vallahi de billahi de kırılmadım. Tam tersine gurur duydum, sevindim. Sevenlerimiz bizi eleştiriyor diye… Eğer (olayları şahsileştirirsek) Fethullah Hocaefendi veya Erbakan Hoca kendisini seven samimi dostları tarafından sizin yaptığınız gibi eleştirilebilseydi zaten benim bu yazıyı yazmama gerek dahi kalmayacaktı. Dolayısıyla bu yazıyla ilgili hakkım olsun, bundan sonra doğacak ve ama “hakk” kaygısıyla ihlal edilmiş ve edilecek haklarım olsun, hepsi şimdiden helaldir… Kaygı duymayınız!!!
   Ancak şunu da unutmayalım. Yazımda verdiğim örnekler yakın zamanda işlenmiş ve hocaefendinin şahsına değilse de ekibine ait ayıplar ve günahlardır. Bunları görmemek ayrı bir ayıp ve günahtır. Ben de yazımda bunları anlattım. Doğru söylediğim kanaatindeyim. Yazımdaki örneklerin aksini söyleyecek ve ispatlayacak dostlar varsa af ve helallik dilemeye de hazırım. Belki “Fethullah Hoca Düşmanı” olarak görülüyor olabilirim. Elbette kimsenin düşüncesine müdahale etme, tasarrufumuz yok. Ama bizi Allah biliyor, elbette O’nun bilmesi evvel emirde yeterlidir. Daha sonra da işimiz, Allah’a kaldığından bize hayırlı ve anlayışlı dostlar nasip etsin duamızı tekrarlıyoruz. Hürmet ve muhabbetle…

 6. Bende hakkım olsun, bundan sonra doğacak ve ama “hakk” kaygısıyla ihlal edilmiş ve edilecek haklarım olsun, hepsi şimdiden helal ediyorum.

  “Subhanallah. Allah c.c. hiç kimseyi “yanlış anlaşılmak” ve “söylemediği şeyler üzerinden yargılanmak” gibi bir yanlışlık ve belaya mübtela etmesin.” Bu duanıza tüm kalbimle iştirak ediyorum. Hz. Allah tüm müminleri bundan korusun.

  BENDE BU DUADA ALLAH ‘A SIĞINIDIMIZ YANLIŞ ANLAŞILMA TEHLİKESİNİ, bence sizde BU YAZIYLA ,GÜLEN CEMAATİN e yaşatıyorsunuz.

  Yazılarınızı örneklerin aksini söyleyecek ve ispata, sadee yazdılarınızdan doalyı itiraz söyleyin demişsiniz.

  1-)Demişsinizki “Ancak bu andıçın isminin daha sık anılmasının ve kamuoyunu meşgul etmesinin sebeplerinden birisi de zannediyorum Fethullah Gülen Hocaefendi ve hareketini/ekibini hedef alması…”

  Cevap: YANLIŞ. Bu iftira belgelerinin isminin daha sık anılmasının bahsettiğiniz gibi değil. İftira belgelerinde, AKP ve Gülen cemaatinin ismi geçmekle beraber, iftira belgelerinin isminin daha sık anılmasının, tüm dindarlara, demokrasiye, millete karşı korkunç planlar yapılmasıdır. Bu planların, hayasızlıkların vardığı ESSEFELİ SAFİLİNİN DERECESİDİR. Bu konuda, elbet Gülen Cemaatinin sesi çok çıkıyor. Sahibi oldukları yayın organları ve etkileri ortalığı ayağa kaldıracak kadar etkili demmki. Hamd olsun…

  2-Demişsiniz: “Fethullah Gülen ekibi bu andıç sebebiyle gerçekleri görmüş oldu. ”

  En son TV. de yayınlanana bir konuşmasında bu gibi tertiplere en az 50-60 kez maruz kaldıkları, bunların farkındA oldukların, müinlerin buna karşı tedbirli olmaları gerektiğini söylüyordu. Durum söylediğniz gibi “GÜNAYDIN” lık değil yani.

 7. 3- “28 Şubatta bilerek/bilmeyerek bu post-modern darbeci generallerin “emir eri” olmamışmıydı?”

  CEVAP: HAYIR, “emir eri” olmak çok farklı bir anlam ifade eder. Söylem ve demeçleri le 28 Şubatçılar atafından koz olarak kullanılan, bu yüzden de KURAN kursları, baş örtülü öğrenciler, imam hatiplilerin kazandıkarı haklarında kayıplar yüzden bizde birilerini “askerin emir eri” mi diyeceğiz. Diyebilirmiyiz. Asla ve kaata emir eri olmaz.

 8. 4- Diyorsunuzki “Hatta kendilerini tamamen ve hassaten “millet” yerine koyarak (elbette doğruluk payları da vardır), mevcut komployu “millete ihanet planı” olarak sundular. Vaa esefa… Va esefa…”

  Bende buna ifadenize çok Vaa esefa… Va esefa… ettim. O insanlar sizce gerçekten {kendilerini tamamen ve hassaten “millet” yerine koyarak} ifadesi elbette sizi, “YANLIŞ ANALŞILMA” durumunda bırakır. Sizi tanımasam, bende “bu nası ifade ne demek “millet yerine kendini koymak” diye.

  5- Diyorsunuzki “Geç oldu ama uyandılar! ”
  Cevap: Bence hiç uyumadılar. Başkaları gibi gözlerini de kapatmadılar. Localarda, gizili cephaneliklerde, çağdaş fitne merkezlerinde ele geçen dökümanlara bakarsak, hiç uyumaya fırsatları bile olmamış.

  6- “Müslümanların aleyhine –sizin ekipten değiller diye- iftira atmayın”.diye çağrı yapıyorsunuz.Bu çağrı ile bu insanları iftiracı ilan etmiş oluyorsunuz.

  Bilerek veya bilemeyerek Münafıkların oyununa gelmiş olabilir ise, ki siz de bu ihtimali söylüyorsunuz, bu durumda oyuna geldiler diye “iftiracı” mı oluyor ?

  İnsan birilerini iftira etmekten geri durmaya çağırırken de dikkat etmeli, farketmeden kendisi aynı şeyi yapıyor olabilir belki.

  İŞTE SİZE SİZİN SÖZLERİNİZDEN ALINTILAR. BEN YANLIŞ ANLADIMSA, BUNDA SİZİNDE BİR PAYINIZ VARMIDIR YOKMUDUR?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s